Preiļos notiks iedzīvotāju diskusija „Es, Latvija un ES”

 

Iespējams, ka tieši Jūs, kāds Jūsu ģimenes loceklis, kolēģis vai kaimiņš būs starp tiem, kurus nākamo nedēļu laikā aicināsim piedalīties diskusijā „Es, Latvija un ES" par Latvijas dalības Eiropas Savienībā pirmajiem sešiem gadiem, par sasniegumiem un izaicinājumiem turpmāk!

Šādas diskusijas sabiedriskās politikas centrs PROVIDUS un Latvijas Pilsoniskā alianse ar Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā atbalstu septembrī rīkos 12 Latvijas pilsētās - Ogrē, Tukumā, Daugavpilī, Liepājā, Preiļos, Saldū, Valmierā, Ventspilī, Alūksnē, Talsos, Jelgavā un Jēkabpilī. Diskusijā Preiļos 12.septembrī aicināsim piedalīties 40 dažāda vecuma un profesiju dalībniekus.

Diskusiju mērķis ir noskaidrot, pavaicājot pašiem iedzīvotājiem, kā ir attīstījusies Latvijas dalība Eiropas Savienībā, kādā Eiropā vēlamies dzīvot, un aicināt formulēt priekšlikumus, ko būtu nepieciešams darīt vietējā, nacionālajā un Eiropas līmenī, lai šādu Eiropu veidotu. Visu 12 diskusiju gaita būs identiska, to rezultāti tiks apkopoti un nodoti apspriešanai Latvijas un Eiropas Savienības lēmumu pieņēmējiem un amatpersonām.

Pasākums notiks visas dienas garumā, ļaujot dalībniekiem izteikt savas domas par Eiropas Savienību, uzzināt vairāk par to sadarbībā ar ES jautājumu ekspertiem, kā arī diskusijās ar pārējiem dalībniekiem, formulēt priekšlikumus un apspriest tos. Diskusijas noslēgumā aicināsim piedalīties arī pašvaldības, Saeimas un Eiropas Parlamenta deputātus, kurus lūgsim novērtēt iedzīvotāju izstrādātos priekšlikumus.

Pasākuma dalībnieki tiks izvēlēti no attiecīgā reģiona pēc nejaušās atlases principa, aicinot iedzīvotājus piedalīties diskusijā, viņu tālruņa numurus meklējot telefona grāmatās. Šī metode nodrošina, ka diskusijās ir pārstāvēti visdažādākie viedokļi. Ar šādas metodes palīdzību PROVIDUS jau ir rīkojis vairākus pasākumus (Eiropas pilsoņu debates, Eiropas pilsoņu apspriedes), tāpēc PROVIDUS lūdz Latvijas iedzīvotājus būt atsaucīgiem, ja nākamo nedēļu laikā mēs sazvanām tieši Jūsu mājas un aicinām tieši Jūs diskusijā izteikt savas domas par Latviju ES.

 

Sīkāka informācija:

Linda Jākobsone,

Sabiedriskās politikas centra PROVIDUS

Eiropas politikas asociētā pētniece

Tālr. 67039271, 29123348

jakobsone@providus.lv

 


Ievietoja Preiļu NVO centrs | Publicēts 16.07.2010
<< Jūlijs 2024 >>
P O T C P S Sv
 
1234567
 
891011121314
 
15161718192021
 
22232425262728
 
293031    
Vai NVO pietiek līdzekļu?
Pietiek
Pietrūkst.
Pietiek, bet būtu labi ja vairāk