Kultūras jomas uzņēmēji, biedrības un nodibinājumi varēs pieteikties atbalstam VKKF mērķprogrammā

Lai atbalstītu kultūras jomā strādājošos uzņēmējus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība bijusi ierobežota Covid-19 izplatības mazināšanai noteikto ierobežojumu dēļ, tiek veidota jauna Valsts kultūrkapitāla fonda (VKKF) mērķprogramma. Tās ietvaros uzņēmējiem, biedrībām un nodibinājumiem tiks daļēji kompensētas Covid-19 ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušās tiešās darbības izmaksas.

Vakar, 9. jūlijā, Saeimas Budžeta un finanšu (nodokļu) komisija apstiprināja Ministru kabineta 16. jūnija lēmumu piešķirt finanšu līdzekļus no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem", lai varētu īstenot Kultūras ministrijas (KM) rīcības plānu visaptveroša atbalsta sniegšanai kultūras un pasākumu nozares iestādēm, uzņēmējiem, radošajām personām un nevalstiskajām organizācijām Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku ietekmes mazināšanai.

Līdz ar to VKKF jau tuvākajā laikā plāno izsludināt projektu iesniegšanu vairākās mērķprogrammās kultūras piedāvājuma veidošanai un kultūras institūciju ilgtspējas nodrošināšanai. Kā viena no nozīmīgajām plānoto atbalsta pasākumu kopā jāizceļ 2,4 miljonu eiro mērķprogramma „Covid-19 ietekmēto kultūras institūciju ilgtspēja", kuras mērķis ir atbalstīt komersantus, biedrības un nodibinājumus, kuru darbība saistīta ar pastāvīgu publisku kultūras norišu nodrošināšanu un kas Latvijā bijusi ierobežota Covid-19 noteikto ierobežojumu dēļ. Šīs mērķprogrammas ietvaros paredzēts minētajiem komersantiem, biedrībām un nodibinājumiem daļēji kompensēt ierobežojumu pastāvēšanas laikā radušos fiksētos izdevumus, kas saistīti ar regulāriem ikmēneša maksājumiem un atlīdzību darbiniekiem. Mērķprogrammā plānots izsludināt 2 konkursus par periodu no marta līdz jūnijam, un par periodu no jūlija līdz septembrim, pirmo pieteikšanās kārtu organizējot augustā.

Programmas nolikumu izstrādā VKKF un KM eksperti ciešā sadarbībā ar kultūras un pasākumu nozares pārstāvjiem, tostarp Latvijas Pasākumu producentu asociācijas, Latvijas Pasākumu norišu vietu asociācijas un Laikmetīgās kultūras nevalstisko organizāciju asociācijas pārstāvjiem. Paredzēts, ka VKKF padome mērķprogrammas nolikumu, tostarp atbalsta sniegšanas kritērijus, apstiprinās jau nākamajā nedēļā.

Kā KM jau iepriekš informējusi, Covid-19 izraisītā ārkārtējā situācija valstī un ar tās izplatības ierobežošanu saistītie pasākumi 2020. gadā būtiski ietekmējuši kultūras nozari, kurā strādājošo radošo personu, nevalstisko organizāciju, privātā sektora, valsts un pašvaldību iestāžu un kapitālsabiedrību darbība tika pilnībā apturēta. Noteiktās distancēšanās prasības un pasākumu norises ierobežojumi ir apturējuši kultūras institūciju un pakalpojumu sniegšanas iespējas klātienē ārkārtējās situācijas laikā no 2020. gada 13. marta līdz 9. jūnijam. Arī pēc ārkārtējās situācijas beigām virkne ierobežojumu, lai arī atvieglināti, palikuši spēkā, neļaujot kultūras nozarē strādājošajiem pilnvērtīgi atjaunot radošo un saimniecisko darbību, tādējādi atstājot būtisku negatīvu ietekmi uz visu kultūras nozaru dzīvotspēju.

Jau ziņots, ka pasākumiem Covid-19 izraisītās krīzes pārvarēšanai un ekonomikas atlabšanai investīcijām kultūrā valdība pēc KM piedāvāta rīcības plāna lēmusi piešķirt 32 miljonus eiro: 10,4 miljonus eiro modernizācijas pasākumiem kultūras nozarē - valsts pasūtījumiem jaunu kultūras vērtību radīšanā, 10,6 miljonus eiro Covid-19 radīto seku mazināšanai valsts kultūras iestādēs, kā arī 11 miljonus eiro kultūras infrastruktūrai.


Ievietoja Preiļu NVO centrs | Publicēts 10.07.2020
<< Jūlijs 2024 >>
P O T C P S Sv
 
1234567
 
891011121314
 
15161718192021
 
22232425262728
 
293031    
Vai NVO pietiek līdzekļu?
Pietiek
Pietrūkst.
Pietiek, bet būtu labi ja vairāk