Saņemts apstiprinājums LPA virzītajai programmai "Atbalsts biedrībām un nodibinājumiem Covid-19 krīzes radīto seku mazināšanai"
26.novembrī finanšu ministra Jāņa Reira vadītajā darba grupā uzņēmējdarbības un nodarbināto atbalstam tika saņemts apstiprinājums Latvijas Pilsoniskās alianses virzītajai programmai "Atbalsts biedrībām un nodibinājumiem Covid-19 krīzes radīto negatīvo seku mazināšanai", kas paredz atbalstīt biedrību un nodibinājumu aktivitātes Covid-19 krīzes seku un Covid-19 izplatības mazināšanas iniciatīvas un darbības. Programmā pieejamais finansējums paredzēts 600 000 euro apmērā, projekta darbības termiņš - līdz 2021. gada 30. jūnijam, ar attiecināmo izmaksu periodu no 2020. gada 1. novembra.
Aicina pieteikties sociālā biznesa ideju autorus
Sociālās uzņēmējdarbības akselerators "New Door" sadarbībā ar "British Council" pārstāvniecību Latvijā aicina iedzīvotājus no visas Latvijas pieteikt savas biznesa idejas akselerācijas programmai. Ideju autoriem būs iespēja piedalīties intensīvās trīs mēnešu apmācībās, kas palīdzēs no idejas nonākt pie reāla biznesa plāna un tā īstenošanas.
"Šobrīd, kad daudzi cilvēki ir piespiedu dīkstāvē, ir īstais brīdis padomāt par savas sen lolotas vai pavisam jaunas sociālā biznesa idejas īstenošanu. Sociālā biznesa galvenā atšķirība no citām biznesa formām - tiek risināta kāda sabiedrībā aktuāla problēma, tiek dota iespēja līdzdarboties sociāli atstumtām sabiedrības grupām, un visa peļņa tiek investēta uzņēmuma attīstība. Sociālās uzņēmējdarbības akselerators "New Door" ir pirmais solis uz sociālā uzņēmuma statusa iegūšanu," akselerācijas programmas priekšrocības uzskaita "New Door" vadītāja Diāna Lapkis.
LPA aicina NVO uz tikšanos par Covid-19 ietekmi uz sektoru
Latvijas Pilsoniskā alianse (LPA) aicina nevalstisko organizāciju (NVO) pārstāvjus uz e-tikšanos š.g. 24. novembrī plkst. 15.00, kurā tiks pārrunāti šī brīža aktuālie jautājumi par ārkārtējās situācijas ietekmi uz nevalstisko sektoru un trūkstošajiem atbalsta mehānismiem NVO.
Pilsoniskās sabiedrības ilgtspēja 2019. gadā palikusi nemainīga
Pilsoniskās sabiedrības ilgstpējas indeksā 2019 secināts, ka pilsonisikās sabiedrības ilgtspējas 2019. gada koopīgais rādītājs ir palicis nemainīgs. Lai arī sektora rādītāji tiesiskās vides, sektora infrastruktūras un publiskā tēla jomās ir nedaudz kritušies, savukārt pakalpojumu sniegšanas jomā rādītāji ir uzlabojušies, bet rādītāji kapacitātē, finanšu stabilitātē un interešu pārstāvībā saglabājušies tādā pašā līmenī kā iepriekšējā gadā.
Sabiedrības integrācijas fonds izsludina atklātu projektu pieteikumu konkursu 2021.gadā īstenojamiem projektiem Latvijas valsts budžeta finansētās programmas „NVO fonds” ietvaros
Programmas mērķis ir stiprināt pilsoniskās sabiedrības ilgtspējīgu attīstību un demokrātiju Latvijā.
Programmas ietvaros 2021.gadā plānots atbalstīt projektus, kuri ietver šādus darbības virzienus:
1. "NVO darbības stiprināšana";
2. "NVO interešu aizstāvības stiprināšana";
3. "Atbalsts NVO pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm";
4. "NVO un iedzīvotāju savstarpējās sadarbības stiprināšana".
Paredzēts, ka projekts var aptvert gan vienu, gan vairākus darbības virzienus. Vienlaikus, lai spēcinātu mazās, lokālās NVO, paredzēts atsevišķi nodalīts finansējums mikro līmeņa projektiem ar vienkāršāku administrēšanas mehānismu.
Makro projektu var iesniegt organizācijas, kas uz projekta pieteikuma iesniegšanas brīdi vismaz pēdējo 3 gadu nepārtrauktā periodā darbojas pilsoniskās sabiedrības attīstības jomā un tās darbības ir saistītas ar pilsoniskās sabiedrības aktivitātēm.
Programmas ietvaros projektiem pieejamais finansējums no Kultūras ministrijai piešķirtajiem valsts budžeta dotācijas līdzekļiem 2021.gadam ir 1 396 500 EUR.
Tava šodienas pieredze var veidot labāku rītdienu – piedalies sarunās par sabiedrības līdzdalību!
2020. gads iezīmējas ar intensīvu turpmākās septiņgades politiku plānošanu, tāpat ir pabeigts darbs pie administratīvi teritoriālās reformas, ir uzsākts darbs pie jaunu likumu un politiku pamatnostādņu un plānu izstrādes, kas savukārt iezīmē arī pārmaiņas sabiedrības līdzdalības procesos. Kā būtiskākos dokumentus var minēt - jaunais Pašvaldību likums, Saliedētības politikas pamatnostādnes un to īstenošanas plāns, Valsts kancelejas pamatnostādnes valsts pārvaldei, kas ietver arī pamatprincipus jēgpilnai sabiedrības līdzdalībai, kā arī gaidāmais tiesību aktu portāls.
Labas ziņas NVO sektoram – lemj par papildus finansējumu programmai “NVO fonds”!
29.septembrī Latvijas Pilsoniskā alianse (LPA) saņēma skaidrojošu vēstuli no Finanšu ministrijas par valsts budžeta veidošanas principiem, kas bija atbildes vēstule uz LPA iepriekš sūtīto aicinājumu valdībai valsts budžeta 2021. gadam izstrādes procesā iesaistīt arī nevalstisko sektoru, kā arī mērķtiecīgi atbalstīt pilsoniskās sabiedrības attīstību, un 2021. gada budžetā paredzēt papildus finansējumu sabiedrības pilsoniskajai līdzdalībai un sadarbībai šādā apmērā:
1) paredzot NVO fondam nepieciešamos papildus resursus vismaz 1,6 miljonu euro apmērā valsts pamatbudžetā;
2) paredzēt finansējuma piešķīrumu Ministru kabineta un NVO sadarbības īstenošanas memoranda padomes jaunā darbības modeļa ieviešanai 116 000 euro apmērā.
Turpinās esošo un topošo kopienu līderu mācības un darbs pie iniciatīvām Latgalē
2020. gada septembra nogalē biedrība "Dienvidlatgales NVO atbalsta centrs" (DNVOAC) sadarbībā ar British Council pārstāvniecību Latvijā uzsāks otro tiešsaistes mācību norisi esošajiem un topošajiem kopienu līderiem Latgales reģionā, pēc tam sniedzot iespēju piedalīties iniciatīvu konkursā un saņemt finansējumu savu ideju īstenošanai.
Latvijas Informācijas un komunikācijas tehnoloģijas asociācija (LIKTA) sadarbībā ar Nodarbinātības valsts aģentūru (NVA) aicina sievietes vecumā no 18 līdz 29 gadiem pieteikties bezmaksas ITK prasmju apguvei. LIKTA un NVA kopīgi piedāvātie kursi ir daļa no starptautiska projekta "Women4IT" aktivitātēm. Projekta mērķis ir jaunu sieviešu, kuras nemācās, nestrādā un neapgūst arodu, iesaiste IKT nozarē un digitālajos darbos.
6000 digitālo aģentu visā Latvijā gatavi palīdzēt apgūt e-pakalpojumus
Programmas "Mana Latvija.lv Dari digitāli!" organizētajās digitālo aģentu mācībās divu gadu laikā piedalījušies 6000 cilvēku - bibliotekāri, skolotāji, valsts un pašvaldību iestāžu darbinieki, tiesu darbinieki, nevalstisko organizāciju pārstāvji un žurnālisti. Digitālie aģenti visā Latvijā ir gatavi sniegt padomu un palīdzēt e-pakalpojumu un dažādu digitālo rīku (eID karte, e-paraksts, e-adrese) lietošanā, lai ikviens, neatkarīgi no digitālajām prasmēm, spētu saņemt sev nepieciešamos pakalpojumus elektroniski.